Zřizovatel školy
Facebook
Facebook KJJ.cz
PrintTisk/Print | BookmarkBookmark

Seminář s Katherine Kramer

Dne 17. 3. 2009 naši školu navštívila lektorka Katherine Kramer, která studentům (převážně z oddělení M) předvedla několik stepařských variací. Publikum reagovalo velmi spontálně a Katherine se dočkala vřelého potlesku.

Katherine Kramer se od sedmdesátých let aktivně účastní obrození a dalšího rozvoje jazzového tance a stepu. Během té doby se na jevišti potkávala s hvězdami stepařské scény jako jsou Jimmy Slyde, Honi Coles, Brenda Bufalino, Sarah Petronio, Dianne Walker, Gregory Hines a Savion Glover. Jako tanečnice modern a jazz dance se zaměřovala na improvizaci a byla jedním z dvanácti tanečníků, vybraných ke spolupráci s legendárním Charles „Honi“ Coles na programu The Colorado Dance Festival, vůbec první americké tvůrčí stepařské dílny v roce 1989. V roce 1996 již účinkovala v projektu Tap Extravaganza v New Yorku jako sólistka. Šest let vedla svůj vlastní soubor Syncopated, Inc a také jezdila turné s názvem “Rhythms of the Heart”jako sólistka. Se svým programem vystoupila na Jacob’s Pillow a dalších festivalech v Kanadě a jižní Americe. Vystupovala na Portsmouth Percussive Dance Festival, Soul to Sole Festival v Austinu v Texasu a Tap Rio v Brazílii. Byla pověřena vytvořením prací pro taneční skupiny jako Decidedly Jazz Danceworks a Montana Transport Copany. V roce 2004 byla pozvána do Fortaleza v Brazílii, kde pracovala se skupinou Co. Vata brazilské choreografky Valerie Pinheiro. Produkovala a sama účinkovala v řadě projektů v Miami na Floridě, v nichž na jevišti pracovala s jazzovou hudbou, básněmi, stepem a pohybovou improvizací. V současnosti je uměleckou vedoucí a produkční projektu “Rhythm Explosion”, letního tanečně hudebního semináře v Bozeman v Montaně, který je věnován tanci na jazzovou a world music. V roce 2007 obdržela Creation Fund Grant od the National Performance Network, se kterým vytvořila celovečerní představení Stop Look Listen, jehož premiéra byla na Florida Dance Festival v červnu 2008. V představení účinkuje šest hudebníků a čtyři tanečníci ve výstupech, které spojují step a techniky contemporary dance. Katherine Kamer byla oceněna Fulbrightovou nadací a na základě tohoto ocenění přijíždí pracovat do Prahy a pak do Brazílie.

o hudební doprovod se postarali studenti naší školyo hudební doprovod se postarali studenti naší školy
seminář sledovalo publikum z řad studentů i profesorůseminář sledovalo publikum z řad studentů i profesorů

KJJ Info
Nejsou naplánovány další akce. Archiv si můžete prohlédnout přechodem na odkaz "Více...".

Více...

Kontakty

STUDIJNÍ odd.: 241 046 918

email: studijni@kjj.cz


Domov mládeže: 241 046 944

email: dm@kjj.cz


Produkce: 241 046 906

email: produkce@kjj.cz


Školní knihovna: 241 046 923

email: knihovna@kjj.cz


Podatelna: 241 046 917

email: podatelna@kjj.cz


Spojovatel: 241 046 900

Fax.: 241 046 901

email: info@kjj.cz

KJJ na mapě...

Poslední novinky

11. 6. 2018

Vítězka SuperStar 2018

Vítězka SuperStar 2018 Tereza Mašková je absolventkou muzikálu na Konzervatoří a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka a nyní studuje ve 2. ročníku populární zpěv. Vedení školy srdečně blahopřeje slečně Tereze Anně Maškové, studentce Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy prof. Tomáše Berouna, k výjimečnému uměleckému ocenění.

11. 6. 2018

Mezinárodní Novákova klavírní soutěž 2018

Vedení školy srdečně blahopřeje Marku Kettnerovi, studentovi 2. roč. Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy MgA. Kristiny Kasíkové, k ocenění v mezinárodní klavírní soutěži Mezinárodní Novákova klavírní soutěž 2018. Marek Kettner 4. kategorie do 27 let - ČESTNÉ UZNÁNÍ 1. stupně

3. 11. 2017

Pardubické dechy 2017

Vedení školy srdečně blahopřeje Zuzaně Besuchové a Lucii Hausknechtové, studentkám Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy Mgr. Maria Mesanyho, k významnému ocenění v soutěži Pardubické dechy 2017.

Více...

Copyright © 2007 - 2018 KJJ π   Α
Za informace odpovídá webmaster
Poslední aktualizace 16. 7. 2018