Zřizovatel školy
Facebook
Facebook KJJ.cz
PrintTisk/Print | BookmarkBookmark

Nalaďte se v metru 2

Milí přátelé, a je to tady! Nalaďte se v metru 2 - největší a nejkratší hudební festival v metru - největší hudební mejdan v MHD - 14. 5. 2013

Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka hraje exkluzivně pro cestující MHD - 17 hodin hudby - zhruba 37 kapel. Šiřte tuto zprávu mezi známými, aby se naše metro pořádně rozvlnilo!

Nalaďte se v metru 2, 14. 5. 2013

Více info na metro.kjj.cz

Průběžně Vám zde a na našem facebookovém profilu budeme představovat kapely tohoto projektu.

Homoguru

Homoguru, žánr: funkdisco

složení: F. Drlík (zpěv), J. Zámečník (kytara), M. Kryštof (klávesy), R. Hádr (baskytara), J. Kozelek (trubka), J. Pilný (saxofon) a M. Jež (bicí)

Homo a Guru, to je Homoguru. Tak, jak slovo homo plynule přechází do slova guru, tak i oni spojují. Homoguru spojuje žánry. Vytváří sdělení a osazuje je chytlavými popovými melodiemi. Spojuje všechny a všechno, protože rozdíly pro ně nejsou důležité. Radost i melancholie. Hudba je terapie. Léčí všechny a všechno. Homo je cit a Guru je síla.

Homoguru na Bandzone

 

Dechový orchestr Pralinka Praha

Dechový orchestr Pralinka Praha, žánr: lidová hudba

vedoucí: Pavel Bělík

Dechový orchestr Pralinka Praha hraje pod taktovkou prof. P. Bělíka jak klasický lidový repertoár od známých českých hitmakerů, jako byli F. Kmoch, K. Valdauf, J. Vejvoda, tak i úpravy písní J. Cockera, skupiny ABBA a dalších.

Dechový orchestr Pralinka Praha

Dechový orchestr Pralinka Praha - Jarní koncert, 21. března 2013 (YouTube)

 

Smyčcový orchestr KJJ

Smyčcový orchestr KJJ, žánr: jazz

vedoucí: František Šterbák

Orchestr vedený prof. F. Šterbákem hraje jazzové standardy, z nichž nezanedbatelná část jsou původně muzikálové melodie.

 

Trumpet Q

Trumpet Q, žánr: swing, latin

složení: J. Kohoutek (trumpeta), P. Beránek (trumpeta), R. Volf (trumpeta), K. Mužátko (trumpeta), J. Hlaváč (trumpeta), R. Pobořil (piano), J. Smutný (baskytara) a J. Linhart (bicí)

Soubor vedený prof. R. Pobořilem hraje swingové, latin a funky skladby v úpravách a aranžmá svého vedoucího.

 

Kytarové kvarteto KJJ

Kytarové kvarteto KJJ, žánr: od klasiky k popu

složení: J. Šedivý, L. Kolmanová, B. Priester a K. Vytisková

Soubor složený ze současných studentů prof. M. Tesaře, jejíž repertoár obsahuje skladby od renesance přes latinsko-americkou hudbu, španělský folklor, vyšší popular i současnou tvorbu.

 

Josefina's Band

Josefina's Band, žánr: jazz

složení: J. Žampová (zpěv), T. Zápotocký (kytara), M. Cába (baskytara), V. Veselý (piano) a M. Urbánek (bicí)

Soubor vedený prof. R. Frašem v rámci VOŠ KJJ interpretuje svoji autorskou hudbu v kombinaci s převzatými skladbami ve vlastním aranžmá. Nezapomenutelný je jistě hlas frontmanky skupiny, Josefiny Žampové.

 

Anthony Dee

Anthony Dee, žánr: hip-hop/jazz

A. Dlapa (kytara), O. Hauser (baskytara), J.Pospíšil (alt saxofon), M. Antoňů (bicí) a M. Daněk (bicí)

Zbrusu nová kapela složená z mladých, talentovaných hudebníků KJJ. Hraje autorskou tvorbu svého leadera (A. Dlapy) a jejich styl se pohybuje na pomezí moderního jazzu, hiphopu, funku a soulu. Tento rok se umístili na 2. místě prestižní soutěže Czech Jazz Contest.

 

Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček

Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček, žánr: folk

složení: B. Cmuntová (zpěv), Š. Klouček (zpěv, kytara), J. Uvira (piano), J. Hanzl (kontrabas), P. Blahut (perkuse)

Studenti KJJ v oboru muzikál, kteří již oba stáli na prknech muzikálového světa (B. Cmuntová – Hamlet, Š. Klouček – Lucrezia Borgia). Jejich vystoupení je věnováno dvěma významným písničkářům – Z. Navarové a V. Redlovi.

Brigita Cmuntová & Štěpán Klouček - Barování se Sandrou Novákovou (YouTube)

 

Tomáš Hundža

Tomáš Hundža (zpěv, kytara), žánr: popjazz

Húnský Košičan, známý jako divadelník v muzikálech, činohrách a operách na Slovensku, v Česku a v Maďarsku.... Bývalý zpěvák a baskytarista různých kapel. Momentálně vedle divadla také zpěvák a profesionální nekytarista sólového projektu. Jeho motto je: „Rozdávat radost prostřednictvím hudby, divadla a filmu“

Tomáš Hundža na YouTube

Tomáš Hundža na Facebooku

 

Recyklas

Kapela Recyklas, žánr: street music

složení: Anton Zhdanovich, Klára Böhmová, Petr Blahut a Zdislava Tonová

Bubenická kapela, která našla zalíbení v něčem tak obyčejném, jako jsou plastové popelnice a vytváří na ně zajímavé rytmy a skladby. Recyklas se jen během minulého roku zúčastnili největších festivalů v ČR.

Recyklas - Rock For People 2012 - Bubeníci na popelnice - Recycle Bins Drummers (YouTube)

Recyklas | Česko Slovensko má talent 2012 (YouTube)

 

TimbreTone

Kapela TimbreTone - žánr: popjazz, složení: V. Skočdopolová (soprán), P. Kratochvílová (mezzosoprán), J. Szutkowski (tenor), O. Vašata (baryton), A. Koubek (bas)

Zbrusu nová vokální skupina, pětice mladých, leč zkušených hudebníků milujících umění A cappella, to je TimbreTone. Neuzavírají se do jednoho stylu, spíše se snaží překlenout jednotlivé škatulky, mlsně si z nich vybírat ten či onen kousek, následně si ho nechat roztát na patře a jako lahodný souzvuk vypustit ven.

TimbreTone na Facebooku

TimbreTone - Touching (YouTube)

 

S Gustem

S Gustem - žánr: modern jazz.
Složení: A. Bernard (piano, band-leader), I. Klečka (tenor saxofon), J. Smutný (baskytara) a T. Piala (bicí)

Kapela vznikla na jaře 2011 na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka za účelem hrát hlavně autorskou tvorbu, maje v úmyslu svými netradičními songy narušit strukturu zajetých tradic.

bandzone.cz/sgustem

S Gustem - Be Cool (YouTube)

 

Jedna ku jedný

Jedna ku jedný - devítičlenná formace mladých hudebníků pocházejících z Východních Čech.

Tato formace vznikla v roce 2010. Původně pětičlenná hudební skupina se rozrostla na devět členů a její věkový průměr je kolem 25 let. Nástrojovým obsazením se od jiných funk-rockových kapel liší použitím klasického akordeonu Jitky Baštové, který je v tomto stylu velkou zvláštností. Neodmyslitelnou částí a frontmankou je zpěvačka Pavlína Zelenková. Autorem většiny skladeb je klávesista a kapelník Václav Štirský. Dechovou sekci tvoří trumpetista Pavel Málek, trombonista Ondřej Jehlička a tenor saxofonista Ivan Klečka. Bicí nástroje ovládá David Lidmila a Ondřej Marek hraje na basovou kytaru.

www.1ku1.cz

Jedna ku jedný na bandzone.cz

 

Tritonus Priest

Tritonus Priest - Victoria Priester (klávesy), Barbora Priester (kytara) a Lucia Priester (housle)

Kontroverzní dívčí kapela představuje zcela nový styl - "psychotický progressive rock", který v sobě zahrnuje prvky art rocku, jazzu, popu, world music, ale i vážné hudby a elektroniky. Autorské skladby vynikají především originalitou, neotřelé zvukové plochy dotváří výrazné emocionální poselství. Tritonus Priest tak posouvají hranice hudebního myšlení a dokazují, že hudba nezná omezení.

bandzone.cz/tritonuspriest

Tritonus Priest - Kaleidoscope (YouTube)

 

Marta Kloučkova Nano Illusions

Nano Illusions - Marta Kloučková (zpěv), Antonín Dlapa (kytara), Jan Aleš (klávesy), Ondřej Hauser (baskytara) a Marek Antoňů (bicí) - žánr-pop, jazz, fusion, alternative...

www.nanoillusions.cz

Nano Illusions - Chybí mi (YouTube)

 
KJJ Info
Nejsou naplánovány další akce. Archiv si můžete prohlédnout přechodem na odkaz "Více...".

Více...

Kontakty

STUDIJNÍ odd.: 241 046 918

email: studijni@kjj.cz


Domov mládeže: 241 046 944

email: dm@kjj.cz


Produkce: 241 046 906

email: produkce@kjj.cz


Školní knihovna: 241 046 923

email: knihovna@kjj.cz


Podatelna: 241 046 917

email: podatelna@kjj.cz


Spojovatel: 241 046 900

Fax.: 241 046 901

email: info@kjj.cz

KJJ na mapě...

Poslední novinky

11. 6. 2018

Vítězka SuperStar 2018

Vítězka SuperStar 2018 Tereza Mašková je absolventkou muzikálu na Konzervatoří a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka a nyní studuje ve 2. ročníku populární zpěv. Vedení školy srdečně blahopřeje slečně Tereze Anně Maškové, studentce Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy prof. Tomáše Berouna, k výjimečnému uměleckému ocenění.

11. 6. 2018

Mezinárodní Novákova klavírní soutěž 2018

Vedení školy srdečně blahopřeje Marku Kettnerovi, studentovi 2. roč. Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy MgA. Kristiny Kasíkové, k ocenění v mezinárodní klavírní soutěži Mezinárodní Novákova klavírní soutěž 2018. Marek Kettner 4. kategorie do 27 let - ČESTNÉ UZNÁNÍ 1. stupně

3. 11. 2017

Pardubické dechy 2017

Vedení školy srdečně blahopřeje Zuzaně Besuchové a Lucii Hausknechtové, studentkám Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, ze třídy Mgr. Maria Mesanyho, k významnému ocenění v soutěži Pardubické dechy 2017.

Více...

Copyright © 2007 - 2018 KJJ π   Α
Za informace odpovídá webmaster
Poslední aktualizace 16. 7. 2018