Školní studio

Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka vlastní své zvukové a nahrávací studio, které slouží především škole, ale lze je běžně pronajímat i zájemcům mimo školu.

Režie je koncipovaná jako moderní multimediální pracoviště s možností zpracování zvuku ve formátu 5.1. Umožňuje pořizování zvukových snímků skladeb studentů KJJ, a to jak ze studia, které přímo sousedí se zvukovou režií, tak z velkého sálu školy. S velkým sálem je řežie spojená multipárovým kabelem a kamerovým systémem.

Studio je plně digitální. Zvukové signály jsou převáděny pomocí AD převodníků do DAW softwaru Cubase 5.5. Převodníky značek R.M.E. a PreSonus umožňují záznam až 28 zvukových stop v reálném čase. Pro přepojování signálových cest jsou využité dva bantamové přepojovače Signex Isopatch 48. Pro usnadnění práce s DAW softwarem je k dispozici 16 stopý master controller Mackie Control Universal Pro s motorizovanými fadery.

Režie slouží zároveň jako multimediální učebna pro výuku předmětů "Studiová praxe" a "Elektroakustická hudba". Z tohoto důvodu byl kladen důraz na moderní využití multimédií - na velkoplošném LCD panelu s automatickým pojezdem je možné zobrazit video signál pro komponování hudby "na obraz". Pro zpracování audiovizuálních kompozic je nainstalovaný software Vegas Pro 12 Platinum a DVD Architect. Pro CD authoring je k dispozici software CD architect. Pro práci s VST nástroji je zakoupen software NI Komplete 8 a Waves Gold Bundle. Počítač pro zpracování zvuku a videa je PC s procesorem Intel Core i7, 16GB RAM paměti a dostatečným diskovým úložištěm. Technologické zázemí je umístěno ve zvukově izolovaném zádveří, které vzniklo při realizaci akustických úprav.

Důležité je i vybavení elektro-akustickými převodníky, tedy mikrofony a poslechovými reprosoustavami. K dispozici jsou mikrofony značek Neumann (KM184), Rode (NT-1A, NT-5, NT-55, K2, NT-1000), Shure SM57, Sennheiser e602 II, Audiotechnica Kitpack a další. Pro hlavní poslechové monitory byla zvolena značka KRK, model VXT6 (5 kanálů) a aktivní subwoofer KRK 12S. Rozmístění poslechových monitorů respektuje doporučení AES pro pětikanálový poslech.

Studio nabízí své služby studentům naší školy ZDARMA (týká se školních projektů, nebo projektů sloužících k propagaci školy). Pro neškolní projekty je studentům KJJ poskytována 50% sleva na služby studia. Možný je i komerční pronájem studia za sazbu 800 Kč,- / hod.

Profesionálními zvukovými režiséry na KJJ jsou: MgA. Miroslav Mužík a BcA. Michal Hodan. Oba dva mají vysokoškolské vzdělání z pražské HAMU, vystudovali obor Zvuková tvorba.

Pro zájemce o pronájem studia jsou k dispozici tyto kontakty: tel.: 241 046 906, e-mail: majetek@kjj.cz.