Milan Tesař

Vážené kolegyně a kolegové,
s hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že po těžké nemoci zemřel náš drahý kolega Milan Tesař. Koncertní kariéru zahájil v roce 1959, o pět let později nastoupil jako pedagog na Lidovou konzervatoř (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), která tehdy sdružovala výjimečné osobnosti klasické jazzové hudby. Od sedmdesátých let komponoval jak písně pro zpěváky pop music (Matuška, Filipová, Černoch, Neckář), tak skladby pro koncertní kytaru. Jeho skladbám se věnovali přední čeští i zahraniční interpreti, například Vladimír Mikulka, Milan Zelenka, Vladislav Bláha, Pavel Steidl, Lenka Filipová, Pražské kytarové kvarteto, Los Angeles Quartet, Andrew York, Masayuki Kato, Eastwood Kilvington Duo, Hilary Fieldová, Fabrice Holvoet a další. Kromě tuzemských alb (Concertino s Lenkou Filipovou, Baladické příběhy), se jeho tvorba objevuje rovněž na nosičích v Japonsku v USA a prakticky v celé Evropě. Milan Tesař do poslední chvíle učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vychoval mnoho výborných umělců.

S úctou a vzpomínkou vedení školy

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 do 1. ročníku vzdělávání ve Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka pro vzdělávací programy 82-44-N/01 Hudba – zaměření Jazz a 82-47-N/02 Tvorba textu a scénáře. Termín talentových zkoušek 28. 8. 2019, termín pro podání přihlášek ke studiu je nejpozději do 14. srpna 2019.
Podrobnosti a vyhlášení přijímacího řízení najdete v části pro uchazeče o studium.

Školní studio

Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka vlastní své zvukové a nahrávací studio, které slouží především škole, ale lze je běžně pronajímat i zájemcům mimo školu.

Režie je koncipovaná jako moderní multimediální pracoviště s možností zpracování zvuku ve formátu 5.1. Umožňuje pořizování zvukových snímků skladeb studentů KJJ, a to jak ze studia, které přímo sousedí se zvukovou režií, tak z velkého sálu školy. S velkým sálem je řežie spojená multipárovým kabelem a kamerovým systémem.

Studio je plně digitální. Zvukové signály jsou převáděny pomocí AD převodníků do DAW softwaru Cubase 5.5. Převodníky značek R.M.E. a PreSonus umožňují záznam až 28 zvukových stop v reálném čase. Pro přepojování signálových cest jsou využité dva bantamové přepojovače Signex Isopatch 48. Pro usnadnění práce s DAW softwarem je k dispozici 16 stopý master controller Mackie Control Universal Pro s motorizovanými fadery.

Režie slouží zároveň jako multimediální učebna pro výuku předmětů "Studiová praxe" a "Elektroakustická hudba". Z tohoto důvodu byl kladen důraz na moderní využití multimédií - na velkoplošném LCD panelu s automatickým pojezdem je možné zobrazit video signál pro komponování hudby "na obraz". Pro zpracování audiovizuálních kompozic je nainstalovaný software Vegas Pro 12 Platinum a DVD Architect. Pro CD authoring je k dispozici software CD architect. Pro práci s VST nástroji je zakoupen software NI Komplete 8 a Waves Gold Bundle. Počítač pro zpracování zvuku a videa je PC s procesorem Intel Core i7, 16GB RAM paměti a dostatečným diskovým úložištěm. Technologické zázemí je umístěno ve zvukově izolovaném zádveří, které vzniklo při realizaci akustických úprav.

Důležité je i vybavení elektro-akustickými převodníky, tedy mikrofony a poslechovými reprosoustavami. K dispozici jsou mikrofony značek Neumann (KM184), Rode (NT-1A, NT-5, NT-55, K2, NT-1000), Shure SM57, Sennheiser e602 II, Audiotechnica Kitpack a další. Pro hlavní poslechové monitory byla zvolena značka KRK, model VXT6 (5 kanálů) a aktivní subwoofer KRK 12S. Rozmístění poslechových monitorů respektuje doporučení AES pro pětikanálový poslech.

Studio nabízí své služby studentům naší školy ZDARMA (týká se školních projektů, nebo projektů sloužících k propagaci školy). Pro neškolní projekty je studentům KJJ poskytována 50% sleva na služby studia. Možný je i komerční pronájem studia za sazbu 800 Kč,- / hod.

Profesionálními zvukovými režiséry na KJJ jsou: MgA. Miroslav Mužík a BcA. Michal Hodan. Oba dva mají vysokoškolské vzdělání z pražské HAMU, vystudovali obor Zvuková tvorba.

Pro zájemce o pronájem studia jsou k dispozici tyto kontakty: tel.: 241 046 906, e-mail: majetek@kjj.cz - paní Karásková