Eng Kontakty
Milan Tesař

Vážené kolegyně a kolegové,
s hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že po těžké nemoci zemřel náš drahý kolega Milan Tesař. Koncertní kariéru zahájil v roce 1959, o pět let později nastoupil jako pedagog na Lidovou konzervatoř (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), která tehdy sdružovala výjimečné osobnosti klasické jazzové hudby. Od sedmdesátých let komponoval jak písně pro zpěváky pop music (Matuška, Filipová, Černoch, Neckář), tak skladby pro koncertní kytaru. Jeho skladbám se věnovali přední čeští i zahraniční interpreti, například Vladimír Mikulka, Milan Zelenka, Vladislav Bláha, Pavel Steidl, Lenka Filipová, Pražské kytarové kvarteto, Los Angeles Quartet, Andrew York, Masayuki Kato, Eastwood Kilvington Duo, Hilary Fieldová, Fabrice Holvoet a další. Kromě tuzemských alb (Concertino s Lenkou Filipovou, Baladické příběhy), se jeho tvorba objevuje rovněž na nosičích v Japonsku v USA a prakticky v celé Evropě. Milan Tesař do poslední chvíle učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vychoval mnoho výborných umělců.

S úctou a vzpomínkou vedení školy

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 do 1. ročníku vzdělávání ve Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka pro vzdělávací programy 82-44-N/01 Hudba – zaměření Jazz a 82-47-N/02 Tvorba textu a scénáře. Termín talentových zkoušek 28. 8. 2019, termín pro podání přihlášek ke studiu je nejpozději do 14. srpna 2019.
Podrobnosti a vyhlášení přijímacího řízení najdete v části pro uchazeče o studium.

Události (4. Dubna 2019)

Zobrazit celý archiv akcí

Recitály VOŠ – Martin Forst/Jakub Šedivý (Reduta, Praha 1)

4. Dubna 2019

Začátek akce: 19:00

Martin Forst - Smart in Far East

Obsazení:
Martin Forst - tenor sax
Jakub Šedivý - kytara
Samuel Barcík - baskytara
Vítězslav Patočka - bicí

Pro tento recitál se Martin Forst rozhodl zavítat do vod žánru fusion. Písně, které zazní, složili kytaristé Mike Stern, John Scofield, saxofonisté Seamus Blake, Bob Mintzer a Jakub Doležal.

Jakub Šedivý - Kapela Partnership Unlimited

Obsazení:
Kristína Mihalová
Jakub Šedivý
Martin Kropa Kryštof
Robin Hard
Peter Hrncirik

Toto seskupení má před sebou po koncertě před Candy Dulfer v Bratislavě svoje další, v pořadí druhé vystoupení v Praze. Kapela zahraje převážně svojí vlastní tvorbu.

Zdeněk Červinka (ze třídy Mgr. Iriny Parker)– sólový recitál (ZUŠ, Nymburk)

4. Dubna 2019

Začátek akce: 18:00

Zdeněk Červinka (ze třídy Mgr. Iriny Parker)– sólový recitál (ZUŠ, Nymburk)