Eng Kontakty
Milan Tesař

Vážené kolegyně a kolegové,
s hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že po těžké nemoci zemřel náš drahý kolega Milan Tesař. Koncertní kariéru zahájil v roce 1959, o pět let později nastoupil jako pedagog na Lidovou konzervatoř (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), která tehdy sdružovala výjimečné osobnosti klasické jazzové hudby. Od sedmdesátých let komponoval jak písně pro zpěváky pop music (Matuška, Filipová, Černoch, Neckář), tak skladby pro koncertní kytaru. Jeho skladbám se věnovali přední čeští i zahraniční interpreti, například Vladimír Mikulka, Milan Zelenka, Vladislav Bláha, Pavel Steidl, Lenka Filipová, Pražské kytarové kvarteto, Los Angeles Quartet, Andrew York, Masayuki Kato, Eastwood Kilvington Duo, Hilary Fieldová, Fabrice Holvoet a další. Kromě tuzemských alb (Concertino s Lenkou Filipovou, Baladické příběhy), se jeho tvorba objevuje rovněž na nosičích v Japonsku v USA a prakticky v celé Evropě. Milan Tesař do poslední chvíle učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vychoval mnoho výborných umělců.

S úctou a vzpomínkou vedení školy

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 do 1. ročníku vzdělávání ve Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka pro vzdělávací programy 82-44-N/01 Hudba – zaměření Jazz a 82-47-N/02 Tvorba textu a scénáře. Termín talentových zkoušek 28. 8. 2019, termín pro podání přihlášek ke studiu je nejpozději do 14. srpna 2019.
Podrobnosti a vyhlášení přijímacího řízení najdete v části pro uchazeče o studium.

Události (10. Dubna 2019)

Zobrazit celý archiv akcí

Korečírek, prof. Jaroslav Bárta (Reduta, Praha 1)

10. Dubna 2019

Začátek akce: 19:00

Na tradičním redutovském korepetičním večírku vystoupí žáci korepetic a ansámblového zpěvu ze třídy Járy Bárty.

Na tradičním redutovském korepetičním večírku vystoupí žáci korepetic a ansámblového zpěvu ze třídy Járy Bárty.

Zazpívají vám:

Maria D'Ambrosca, Kristýna Procházková, Karolína Drábková, Nikol Samková, Kateřina Vacková, Ksenia Popová,Táňa Lvovská, Naďa Vilgošová, Danka Štarková, Magdaléna Sirschová Kapela doprovodí ve složení:

Jára Bárta - piano, Michal Havlíček - guitar, Samuel Barcík - bass, Jakub Švejnar – bicí

ANS VOŠ – David Dorůžka (Velký sál)

10. Dubna 2019

Začátek akce: 17:00

ANS VOŠ – David Dorůžka (Velký sál)