Eng Kontakty
Milan Tesař

Vážené kolegyně a kolegové,
s hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že po těžké nemoci zemřel náš drahý kolega Milan Tesař. Koncertní kariéru zahájil v roce 1959, o pět let později nastoupil jako pedagog na Lidovou konzervatoř (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), která tehdy sdružovala výjimečné osobnosti klasické jazzové hudby. Od sedmdesátých let komponoval jak písně pro zpěváky pop music (Matuška, Filipová, Černoch, Neckář), tak skladby pro koncertní kytaru. Jeho skladbám se věnovali přední čeští i zahraniční interpreti, například Vladimír Mikulka, Milan Zelenka, Vladislav Bláha, Pavel Steidl, Lenka Filipová, Pražské kytarové kvarteto, Los Angeles Quartet, Andrew York, Masayuki Kato, Eastwood Kilvington Duo, Hilary Fieldová, Fabrice Holvoet a další. Kromě tuzemských alb (Concertino s Lenkou Filipovou, Baladické příběhy), se jeho tvorba objevuje rovněž na nosičích v Japonsku v USA a prakticky v celé Evropě. Milan Tesař do poslední chvíle učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vychoval mnoho výborných umělců.

S úctou a vzpomínkou vedení školy

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 do 1. ročníku vzdělávání ve Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka pro vzdělávací programy 82-44-N/01 Hudba – zaměření Jazz a 82-47-N/02 Tvorba textu a scénáře. Termín talentových zkoušek 28. 8. 2019, termín pro podání přihlášek ke studiu je nejpozději do 14. srpna 2019.
Podrobnosti a vyhlášení přijímacího řízení najdete v části pro uchazeče o studium.

Události (2. Května 2019)

Zobrazit celý archiv akcí

Recitál VOŠ L. Chugai

2. Května 2019

Začátek akce: 19:00

Everything You Always Wanted to Know About Lucy* (*But Were Afraid to Ask)

Lenka Kuki Molcanyiova - alt saxophone, flute
Kuba Gatěk - trumpet
Mikuláš Pokorný - piano, keyboard
Klára Pudláková - bass, contrabass
Marcel Kóňa - drums
Lucia Chugai - vocals

The 2th of May Young stage will represent you a brand new collaboration of the finest VOŠ KJJ jazz master program artists playing their own vision of a modern new wave in style of indie jazz! Don’t mean a thing? Save the date and you’ll get it!

Everything You Always Wanted to Know About Lucy, 2.5.2019 od 19hod, Reduta

Program:

Sunny Side of the Street
No Diggity
Twice
Nakamarra
Green Twins
Remind me

Stanislav Falář, recitál

2. Května 2019

Začátek akce: 19:00

Program:

L. Bernstein - Somewhere
Wes Montgomery - Full house
Irving Berlin - How deep is the ocean
Vincent Youmans - Without a song

Stanislav Falář - kytara
Bořivoj Škorpil - saxofon
Klára Pudláková - kontrabas
Jiří Čonka - bicí