Libor Šmoldas
Libor Šmoldase-mail : smoldas.libor@kjj.czVyučuje : TJI, RYT, souboroá hra, hl. obor kytara
Libor Šmoldas (1982) je náš přední jazzový kytarista, skladatel, pedagog a kapelník.
Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul, Vídeň, Berlín, Denver, Miláno, Philadelphii, Brisbane či Londýn. Se svým kvartetem podnikl jako první česká jazzová kapela turné po USA. Posledních pět let se každoročně vrací na turné do Austrálie. V Čechách má na kontě přes dva tisíce koncertů a přední festivaly Pražské Jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny Podzimu či Janáčkův Máj.

Ve svých třiatřiceti letech má za sebou pěknou řádku mezinárodních spoluprací. Hraje a natáčí s hvězdami světového formátu. Mezi nevýraznější patří George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette či Jay Anderson. Mezi významnými spoluhráči z české jazzové scény nechybí Ondřej Pivec (Libor je členem Organic Quartetu), Yvonne Sanchéz, Robert Balzar či Zeurítia.

Pod svým jménem vydal sedm alb. Některá byla natočena v USA, jiná v Čechách. Na mnoha dalších albech hraje jako spoluhráč. Šest let vedl svůj kvartet, v současné době má trio s varhaníkem Jakubem Zomerem a bubeníkem Václavem Pálkou. Věnuje se také sólovým kocertům.

V Praze Šmoldas učí na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Jako pedagog dále působí na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Austrálii, Itálii, Řecku a v Praze. Na svých turné přednášel a vedl workshopy na mnoha universitách v USA, Austrálii a Evropě.

Libor získal stipendium na Berklee, cenu za nejlepší jazzovu skladbu roku 2014, ocenění PETROF AWARD 2011. S Organic Quartetem Ondřeje Pivce získal kromě dalších ocenění cenu Anděl za nejlepší jazzovou desku roku 2006.

„Europe's rising young jazz star“
All About Jazz, USA

„Šmoldas plně potvrzuje své postavení mezi nejlepšími kytaristy naší třicátnické generace“
Dr. Lubomír Dorůžka