Mgr. Helena Bartáková
Mgr. Helena BartákováKancelář : 213Ae-mail : bartakova.helena@kjj.czVyučuje : základy společenských věd, pedagogika, anglický jazyk
Mgr. Helena Matějková Bartáková
Vystudovala pedagogickou fakultu University Karlovy v Hradci Králové. Zabývala se překladem a simultánním tlumočením. Založila časopis Bridge a pracovala i jako redaktorka. Spolupracovala s britskou radou a americkou ambasádou na projektech, které byly zaměřeny na zlepšení výuky anglického jazyka. Absolvovala studijní pobyt v Dánsku a Velké Británii.

Učila na střední škole managementu a diplomatických služeb, kde zastávala i funkci zástupce ředitele.

V polovině devadesátých let byla oslovena Českou spořitelnou (Erste Bank), aby vybudovala systém jazykového vzdělávání pro zaměstnance, po úspěšné implementaci pravidel působila jako vedoucí vzdělávání zaměstnanců. V roce 2001 se na ni obrátila společnost GE Money Bank se stejným úkolem, kterého se úspěšně zhostila.

Od roku 2004 učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od té doby také pracovala jako lektorka angličtiny v kurzech pro učitele základních a středních škol a participovala v projektu pro přípravu nové maturity z anglického jazyka.