Yvona Balašová
Yvona Balašovávedoucí oddělení MKancelář : 505BTelefon : +420 241 046 950e-mail : balasova.yvona@kjj.cz
Během studia klasického a moderního tance na brněnské konzervatoři se účastnila seminářů jazzového tance u Franka Towena v Praze a mezinárodních seminářů moderního a jazzového tance. Tato aktivita vyústila v založení a pětileté vedení uměleckého studia Atelier, pod záštitou Univerzity J.A.Purkyně v Brně.
Deset let – v letech 1991-2001 – se podílela na profilaci a tvorbě muzikálového oddělení na JAMU v Brně, kde mimo jiné pedagogicky a choreograficky spolupracovala se studiem JAMU Marta (Hair, Grease, Dům z bílého peří, Muž z kraje La Mancha atd.). Interpretačně a choreograficky spolupracovala se Slováckým divadlem v Uherském Hradišti a Městským divadlem Brno (např. Kniha džungle, Myšákova dobrodružství, Divotvorný hrnec, Peer Gynt).
V roce 1993 absolvovala stáže jazzového a moderního tance a hereckých technik v belgických Antverpách na Herman Teirlinck School.
V roce 1996 v Praze vytvořila choreografii k muzikálu Hair (Divadlo Pyramida), kde zároveň působila interpretačně.
Choreograficky se podílela i na komerčních projektech, např. multimediální show Excalibur (Rakousko 1994) a show pro firmu Henkel (Praha - Obecní dům 1997).
V roce 2005 absolvovala stáž muzikálového divadla na London School of Musical Theatre.
Na pražských muzikálových scénách spolupracovala jako asistent režie nebo choreografie v letech 2001 – 2015 na inscenacích muzikálů Pomáda, Rebelové, Tři mušketýři, Baron Prášil, Mona Lisa, Kat Mydlář, Lucrezia Borgia, kde spolupracovala s režiséry a choreografy J. Ďurovčíkem a L. Vaculíkem a režisérem F. Renčem.
Souběžně s tím od r.2001 působí jako pedagog oboru muzikálu a moderního tance na KJJ. Od r. 2014 je vedoucí Muzikálového oddělení na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka.