Mario Mesany
Mario Mesanyvedoucí odděleníKancelář : 301Be-mail : mesany.mario@kjj.czVyučuje : flétna
Mgr. Mario Mesany (*1963) patří k předním českým interpretům. Začínal na housle, později na zobcovou flétnu na LŠU. Pražskou konzervatoř absolvoval ve třídě Jana Riedlbaucha. V té době měl za sebou již vítězství v soutěžích Duškova interpretační soutěž, Concertino Praga. Po té pokračoval ve studiích na Hudební fakultě AMU v Praze ve třídě prof. Františka Čecha, která ukončil v roce 1993.

Od roku 1987 je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, nejprve jako pikolista, od roku 1997 jako sólo flétnista, kde působí dodnes. Od roku 1993 působí jako pedagog a vedoucí oddělení dechových nástrojů na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Od roku 2016 působí rovněž na Akademii můzických umění v Praze jako odborný asistent.

K jeho uměleckým aktivitám patří sólové vystupování s různými symfonickými a komorními orchestry (SOČR, Severočeská filharmonie Teplice, Filharmonie Hradec Králové, PKO, Nagoya Philharmonic Orchestra). Účastní se pravidelných koncertních turné jako orchestrální či komorní hráč i jako sólista.

Lásku ke starým dobovým nástrojům a hudbě 14. – 16. století uplatňuje jako umělecký vedoucí souboru Rožmberská kapela. Pořizuje nahrávky pro Český rozhlas.