Jiří Neužil
Jiří Neužile-mail : neuzil.jiri@kjj.cz
Pochází z litoměřické hudební rodiny. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, obory skladba u prof.Karla Růžičky a klavír u prof. Jana Vrány, absolvoval v r.1999. Od dětství ho zajímá hudební elektronika a především syntetizéry, v letech 1994-96 působil jako jeden z firemních hráčů firmy Yamaha pro ČR. S tamními kolegy Richardem Scheuflerem a Michalem Marešem založil jazzrockovou skupinu Layette, která působila do roku 1997. Od dubna 2001 do prosince 2002 byl členem skupiny Blue Birds předního českého saxofonisty Ivana Myslikovjana.
Spolupracoval s litoměřickým ochotnickým divadelním souborem Li-Di, jako herec i autor scénické hudby. V letech 2001-2012 spolupracoval s divadelním souborem Divadlo Na voru/Golem Theátre (jako multiinstrumentalista, živá scénická hudba), který působil v ČR a ve Francii (festivaly a samostatná vystoupení v Paříži, Nancy, Grenoblu, Mulhouse, Avignonu, Marseille aj.). S autorem a režisérem Michalem Lázňovským vytvořil hudbu pro jeho rozhlasovou hru Rajchsmaršál a muzejní myš, uvedenou Českým rozhlasem v roce 2015.
V lednu 2002 se také podílel jako interpret a aranžér na multimediálním představení-Pink Floyd revivalu Filipa Benešovského a jeho přátel The Wall 2002, na které úspěšně navázaly další podobné projekty The Wall 2004/2005 a Dark Side Of The Moon. Byl také členem revivalových skupin Václava Neckáře (Praštily) a Miroslava Žbirky (Meky Band), v současnosti působící pod názvem Ajnkesel Buntes. V letech 2009-2013 byl členem skupin Taliesyn, kombinující prvky jazzu, poprocku, folku, keltské a moravské lidové hudby.
Od roku 2012 je členem jazzového souboru Petr Kalfus Sextet, hrající převážně autorský moderní jazz. Také doprovází francouzské šansoniéry při vystoupeních v ČR (Bertille Puissat, Cassita, Malaurie Duffaud, Alain Turban aj.). Působí také jako studiový hráč, skladatel a aranžér, jeho příležitostnými hudebními partnery byli a jsou např. Český národní symfonický orchestr, Marie Rottrová, Yvonne Sanchez Group, Infinite Quintet, Vít Sázavský, Concept Art Orchestra, Orchestr Františka Honzáka, Big Band Česká Lípa aj.

diskografie:
Richard Scheufler - V rukou tvých (2004)
Jaromír Nohavica - Babylon (2003)
Eva Pilarová - Rodeo (2003)
Esence - Esence (2009)
Taliesyn - Zvesela! (2010)
Stainless Swingers - Deset tanců na hraně (2014)