Ondřej Hájek, DiS.
Ondřej Hájek, DiS.e-mail : hajek.ondrej@kjj.czVyučuje : korepetice
Již v roce 1982 debutoval osmiletý klavírista Ondřej Hájek v pořadu Československé televize „Hraje celá rodina“ se svou vlastní skladbou pro piano a kontrabas. V patnácti letech byl přijat na pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde v roce 1996 absolvoval pod vedením prof. Jana Vrány obor klavír a o 2 roky později u prof. Karla Růžičky skladbu a aranžování. Při studiu založil se spolužáky několik kapel a účinkoval v různých, převážně jazzových orchestrech, s nimiž se zúčastnil mnoha českých i zahraničních soutěžích (např. 1. místo Švédský Östersund a 1. místo Francouzské Toulouse s Junior Big Band Mariánské Lázně).

Profesionální dráhu začal roku 1996 v českém nastudování muzikálu Hair. Téhož roku byl přijat do Big Bandu Českého rozhlasu, vedeného Felixem Slováčkem, s nímž natočil řadu nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi.
O rok později se stal členem Orchestru Karla Vlacha a v roce 1999 klavíristou Velkého orchestru paláce Žofín. Od té doby doprovází všechny přední české zpěváky – Karla Gotta, Hanu Zagorovou, Moniku Absolonovou, Marii Rottrovou, Helenu Vondráčkovou, Lucii Bílou, Jiřího Korna, Leonu Machálkovou, Evu Urbanovou a mnoho dalších.
Ze zahraničních umělců koncertoval s takovými jmény jako jsou špičkový multiinstrumentalista James Morrison, trumpetista Benny Bailey, americká megastar Shirley Bassey, Florian Silbereisen, DJ Otzi, Angela Wiedl či Helene Fischer.

Účinkoval nejen ve většině Evropkých zemích, ale i v USA, Kanadě, Rusku, Vietnamu či Číně.
Od roku 2003 hraje v prestižním orchestru BoomBand, s nímž doprovázel v roce 2005 Karla Gotta a Helenu Vondráčkovou v nejslavnější koncertní síni světa, v New Yorkské Carnegie Hall. Je vyhledávaným solo pianistou, studiovým hráčem, korepetitorem, hostuje v popových, jazzových i klasických orchestrech a věnuje se pedagogické činnosti.
V roce 2009 založil agenturu ComfortMusic.cz, která zastupuje řadu předních českých hudebníků, hrajících hudbu příjemnou, pohodovou, ale hlavně hudbu bez playbacku, tedy „live“....