Eng Kontakty

COVID-19

Po příchodu do budovy školy si vydesinfikujte ruce desinfekčními gely ve vstupním prostoru. Na toaletách jsou k dispozici desinfekční mýdla.

V celé budově školy platí povinnost mít zakrytá ústa a nos a dodržovat dostatečné rozestupy.

Nevstupujte do budovy školy, pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo jste byli v posledních dnech ve styku s osobou pozitivně testovanou na covid-19.

Podmínky a kriteria Hudba zaměření Jazz

Přijímací řízení pro jednotlivá zaměření hlavního oboru:

klavír - jazz, bicí nástroje - jazz, kontrabas - jazz, basová kytara - jazz, kytara - jazz, housle - jazz, saxofon - jazz, trubka - jazz, trombon - jazz, zpěv - jazz

 1. Praktická zkouška – hra na nástroj (zpěv)
  1. Dvě skladby dle vlastního výběru, z toho jedna jazzový standard nebo blues. Možnost vlastního doprovodu (1-3 spoluhráči, nikoliv playback). Pro doprovod budou také na místě k dispozici 3 studenti VOŠ Huba – zaměření Jazz (Piano/guitar, bass, drums). Případný požadavek pro zajištění doprovodu školou zasílejte spolu s přihláškou a přiloženým seznamem hraných skladeb na přijímací zkoušce.
  2. Hra z listu: Melodická linka z not, doprovod a improvizace dle harmonických značek (u bicích nástrojů interpretace rytmického aranžmá)
 2. Zkouška z hudební teorie (základy hudební nauky: stupnice, intervaly, akordy, analýza harmonických značek) a ze všeobecného přehledu – formou písemného testu (20 min)
 3. Pohovor:
  1. sluchová analýza (rozpoznávání intervalů a typů trojzvuků a čtyřzvuků)
  2. dosavadní hudební vzdělání a praxe, hudební zaměření uchazeče

Bodové hodnocení, max. 100 bodů

Hra na nástroj (zpěv) max. 20 bodů
Frázování, rytmus a improvizační schopnosti max. 20 bodů
Hudební teorie max. 20 bodů
Sluchová analýza max. 20 bodů
Přirozený talent a perspektiva rozvoje max. 20 bodů

Minimální počet pro přijetí: 70 bodů