Výuka v konzervatoři a VOŠ začíná 1. 10. 2020

V souvislosti s rekonstrukcí budovy školy vyhlásil ředitel školy na dny 1. – 4. a 7. 9. ředitelské volno.

Na dny 8. – 30. 9. povolilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy odlišnost v organizaci školního roku spočívající s pozdějším zahájení vyučování.

Žádáme všechny návštěvníky budovy školy o dodržení následujících zásad:

• Omezte své návštěvy na minimum!
  • Po příchodu do školy si vydesinfikujte ruce a dbejte pokynů na dveřích školy!
  • Nevstupujte do budovy školy, pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo jste byli ve styku s osobou pozitivně testovanou na covid-19!

Školní knihovna

Knihovna Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka je od září 2012 účelovým zařízením školy. Zaměřuje se na publikace týkající se jazzu, populární a klasické hudby; nezbytnou součástí fondu jsou i všeobecně vzdělávací publikace a další materiály související s vyučovanými předměty na škole. V současnosti knihovna shromažďuje kolem 4000 knih a 2000 notových materiálů. Součástí knihovny je i menší mediatéka s audio a videokazetami, CD, DVD a LP deskami. Knihovna také odebírá několik jazzově zaměřených časopisů, v archivu časopisů je kolem 20ti starších titulů. Knihovna nabízí možnost nahlédnout do archivu absolventských prací. Kromě koupí nadále získáváme řadu titulů jako dary.

Své služby poskytujeme uživatelům z řad žáků, studentů, pedagogů a zaměstnanců školy. Všichni návštěvníci knihovny se musí řídit knihovním řádem. Ve studovně je možné pracovat na osmi počítačích připojených k internetu. Je zde také digitální piano, sluchátka je možné si zapůjčit u služby. Tisk z počítačů umožňuje multifunkční kopírka se skenerem.

Všichni studenti, před odjezdem na delší školní akce, studium v zahraničí apod. a také před začátkem letních prázdnin knihy vraťte nebo přijďte prodloužit výpůjčky.

Studenti posledních ročníků odevzdejte výpůjčky 7-10 dní před ukončením studia.

Zapomněli jste nám vrátit knihu? Napište nám na email knihovna@kjj.cz.

Chybí vám u nás zásadní titul? Vyplňte online formulář a my se pokusíme titul sehnat.

Pondělí 815 - 1615
Úterý 815 - 1615
Středa 815 - 1615
Čtvrtek 815 - 1615
Pátek 815 - 1615

Aktuální informace o provozu knihovny (např. otevírací doby během prázdnin) najdete na blogu školní knihovny KJJ - knihovna.blog.kjj.cz.

Knihovní řád

Ceník služeb v rámci doplňkové činnosti

Katalog knihovny

knihovna KJJ - katalog knihovny (knihy i noty)

Oborová brána Musica (MUS) umožňuje z jednoho místa prohledávat katalogy hudebních knihoven a vyhledávat informace z oblasti hudby.

Petrucci Music Library je digitální hudební knihovna shromažďující veřejně přístupné hudebniny.